Kategorie
.

Do czego prowadzi sojusz polityki z ołtarzem

Powołanie księdza Tymoteusza Szydło zostało wykorzystane przez rządzącą partię do celów wizerunkowych. Niestety właśnie te działania spowodowały, że syn Szydło stracił wiarygodność w swojej posłudze jako osoba bezstronna. Zaczął być kojarzony z określoną partią i przekonaniami, mimo że tego nie chciał.Jeśli otwiera się drzwi mediów w dostępie do swojego życia, nie można oczekiwać, że one wyjdą i nie pozostawią śladów. Gdyby nie organizowano mszy prymicyjnej księdza Tymoteusza na Jasnej Górze z udziałem pierwszej damy, rządu, kierownictwa PiSu, ojca Rydzyka oraz wywiadów byłej premier z synem, nie byłby on kojarzony tak bezpośrednio z jedną opcją polityczną. Zrobienie tego „spektaklu” wywołało określone tendencje społeczne, które zakwalifikowały młodego księdza do określonej opcji politycznej. „Szopka” prymicyjna została zorganizowana przy udziale władz Jasnej Góry, które zapomniały, że jego  drogą Kościoła jest służyć, a nie tworzyć przywileje dla określonego człowieka tylko dlatego, że jego matka jest premierem. Zwyczajowo bowiem msza prymicyjna jest organizowana dla i w parafii z której pochodzi nowo wyświęcony ksiądz a nie dla polityków w narodowym sanktuarium. Trudno o bardziej jaskrawy przykład tego jak władze polskiego Kościoła robią wyjątki by budować tak zwany sojusz polityki z ołtarzem. Z pewnością jednak Tymoteusz Szydło dostrzegł, że został wykorzystany. W jego publicznym oświadczeniu wyraźnie stwierdza, że:

Mam świadomość, że rozpoznawalność, której nigdy nie chciałem, jest związana z funkcjami, które pełni moja Mama. Oczywiście dziś zdaję sobie sprawę, że sam także popełniłem szereg błędów w kontaktach z mediami, zwłaszcza tuż po święceniach, kiedy nie oponowałem, gdy próbowano skojarzyć mnie z określoną opcją polityczną. Nigdy nie było to moim celem ani ambicją, jednak zabrakło mi siły woli, by zaprotestować przeciwko publikacjom na mój temat. Co gorsza, dałem się uwikłać w wydarzenia, które mogły zostać błędnie odczytane jako udzielenie poparcia politycznego. Przez następne lata mojej posługi unikałem mediów i protestowałem prywatną drogą przeciw publikacjom na mój temat.

Miejmy nadzieje, że będzie mógł zacząć życie od nowa, najlepiej z dala od polityki oraz Kościoła. Tylko w taki sposób będzie mógł prowadzić wolne życie.

Znalezione obrazy dla zapytania: szydło ksiadz do rzeczy"
Prawicowe media promowały premier Szydło na fakcie, że jej syn został księdzem